Poznańskie Archiwum Historii Mówionej w Sukcesie po poznańsku

“Ludzie opowiadali swoje historie często ze łzami w oczach. Wtedy dopiero zacząłem rozumieć, czym jest takie zbiorowe doświadczenie. I jakim ciężarem może ono być, jeśli nie jest opowiedziane.”

W najnowszym wydaniu (wrzesień 2019) “Sukcesu po poznańsku” dr Jacek Kubiak opowiedział o Poznańskim Archiwum Historii Mówionej. Zostaliśmy wyróżnieni jako osoby, które nadały przedsięwzięciu impet. Panie Doktorze, dziękujemy za wyróżnienie!

Poznańskie Archiwum Historii Mówionej zbiera relacje

Zadaniem Poznańskiego Archiwum Historii Mówionej jest ocalenie od zapomnienia relacji świadków historii – zarówno wielkich wydarzeń jak i życia codziennego. Nigdy nie liczyliśmy rozmów, które nagraliśmy przez ponad dwa lata współpracy. Filmów, które zmontowaliśmy z gotowych materiałów, jest już ponad 200 a liczby ta ciągle rośną.

Czasami bardzo dziwne rozwiązania pozwalają osiągnąć bardzo ciekawy efekt. fot. Wiktor Kamiński, SAF UAM

Tomek: Zawsze chciałem wykorzystywać swoje umiejętności, aby robić coś pożytecznego nie tylko dla mnie. Zatrzymywanie od zapomnienia wspomnień świadków wielkich historii jest dla mnie czymś takim. Cieszę się, że zapisałem się jakoś w historii tego projektu i miałem wkład w jego rozwój.

Sukces po poznański, wrzesień 2019 (PDF)